Підозрюваний у корупції ексголова Держспецзв’язку Щиголь упевнений, що доведе свою невинуватість

Щиголь наголосив, що всі закупівлі Держспецзв’язку проводила з дотриманням чинного законодавства
Фото: cip.gov.ua

Юрій Щиголь, звільнений 20 листопада з посади голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (Держспецзв’язку) у зв’язку з підозрами в корупції під час закупівлі програмного забезпечення, упевнений, що зможе довести свою невинуватість. Про це він написав у Facebook, повідомляє “Інтерфакс-Україна” (акаунт Щиголя закритий від не френдів у соцмережі).

“Упевнений, що зможу довести власну невинуватість під час неупередженого слідства й безпосередньо в суді. Адже всі закупівлі служби (Держспецзв’язку) із 2020 року проводили з дотриманням чинного законодавства”, – написав Щиголь.

Він зазначив, що сьогодні вранці сам написав заяву про відставку, оскільки Держспецзв’язку є частиною сил безпеки й оборони і не має “страждати від підозр”, поки триватиме розслідування й суд.

Ексголова відомства уточнив, що йдеться про програмне забезпечення для боротьби з кіберзагрозами і його завдання – пояснити, як формується ціна під час закупівлі ПЗ.

Пресслужба Держспецзв’язку також наголосила, що відомство надало всю необхідну інформацію правоохоронним органам і готове й далі це робити, оскільки “робота служби базується на принципах відкритості й нульової толерантності до корупції”.

“Усі закупівлі служби від 2020 року проводили з дотриманням чинного законодавства. Закупівлі у сфері захисту державних реєстрів є складними, їх аналіз потребує підготовки й розуміння, і служба готова надавати всі необхідні роз’яснення детективам НАБУ в будь-якому форматі”, – ідеться в повідомленні.

Виконання обов’язків голови Держспецзв’язку Кабмін тимчасово поклав на першого заступника голови відомства Дмитра Маковського, додали в повідомленні.

Контекст

Уранці 20 листопада Кабінет Міністрів України звільнив Щиголя з посади голови Держспецзв’язку. Також посаду втратив його заступник із питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Віктор Жора.

Після цього САП і НАБУ повідомили про підозру в розкраданні понад 62 млн грн держкоштів Щиголя, його заступника і ще чотирьох чиновників. Ідеться про закупівлю програмного забезпечення для Держспецзв’язку у 2021–2022 роках. У САП стверджують, що ПЗ закупили за завищеними цінами, а різницю фігуранти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном, щоб легалізувати й розділити між собою.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *