“Черги виросли”. У Держкордонслужбі розповіли про ситуацію біля КПП, які блокують польські перевізники

Із польського боку на кордоні застрягло 2800 вантажівок
Фото: ЕРА

У пропускних пунктах між Україною та Польщею, які блокують польські перевізники, виросли черги вантажівок. Про це речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів 18 листопада в ефірі національного телемарафону, який транслює “1+1”.

Головною вимогою протестувальників залишається повернення до пропускної системи, яку скасувала Угода про лібералізацію вантажоперевезень між Україною та ЄС, що діє до червня 2024 року.

“На жаль, блокування руху триває. Така акція відбувається на території Польщі на під’їзних шляхах до кордону [з Україною] на трьох напрямках – пропускних пунктах “Ягодин”, “Краковець” та “Рава-Руська”. Станом на сьогоднішній ранок фактично в чергах зібралося приблизно 2800 вантажних транспортних засобів. Бачимо певне збільшення порівняно з попереднім днем”, – розповів Демченко.

За даними, одержаними ДПСУ від польських колег, найбільше вантажівок зібралося навпроти пункту пропуску “Краковець” – приблизно 1200, у “Ягодині” – 1100 вантажівок, у “Раві-Руській” – 500. Демченко зазначив, що у зв’язку із блокуванням трьох пунктів зріс потік у ще одному – КПП “Шегині”. Він працює, але через наплив там зібралося приблизно 1200 вантажівок, які очікують на можливість перетнути кордон.

Коментуючи ситуацію на кордоні зі Словаччиною, де також може початися акція протесту, речник прикордонної служби розповів, що в КПП “Ужгород” станом на ранок на в’їзд в Україну стоїть приблизно 460 вантажівок. За його словами, перешкод руху зараз немає ані на виїзд, ані на в’їзд.

Контекст

30 жовтня на сторінці Міжнародної транспортної асоціації України (МТАУ) у Facebook поінформували, що польські перевізники із 3 листопада планують розпочати страйк на українському кордоні. Причина – “надмірна конкуренція” після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

За даними учасників МТАУ, поляки висунули низку вимог, серед яких повернути надання дозволів для перевізників з України, а також ввести окрему електронну чергу для автомобілів, зареєстрованих у ЄС. Dziennik Wschodni також пише, що страйкарі вимагають поновлення дозвільної системи для перетину українськими перевізниками кордону з Польщею.

6 листопада Держприкордонслужба України поінформувала, що у зв’язку зі страйком польських перевізників у пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, “Краковець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребінне” на українсько-польському кордоні ускладнено рух в обидва боки: як на в’їзд у Польщу, так і на виїзд. 7 листопада заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач повідомив, що польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту у двох пунктах пропуску на кордоні з Україною.

Глава Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм наголосив, що Україна “не має наміру навіть обговорювати” з Польщею повернення до дозвільної системи. Він нагадав, що Угоду про лібералізацію вантажних перевезень (“транспортний безвіз”) ратифікували й узгодили всі члени ЄС, її було підписано між Україною та Європейським союзом, а не якоюсь окремою країною.

9 листопада віцепрем’єр-міністр із відновлення України Олександр Кубраков на переговорах із польським колегою Анджеєм Адамчиком повідомив, що з обох боків кордону внаслідок акції протесту заблоковано понад 20 тис. транспортних засобів. За його словами, такий тиск не приведе до зміни міжнародних договорів, які діють між Україною та ЄС.

13 листопада польські автоперевізники заявили, що переговори з українським урядом не вирішили спору і вони й далі блокуватимуть кордон з Україною. Представник Єврокомісії Адальберт Янц сказав 16 листопада, що відновлення системи дозволів або квот для автомобільних перевезень, чого вимагають польські перевізники, не є юридично можливим.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *