У США не зможуть розглянути питання подальшої військової допомоги Україні щонайменше до середини грудня, а може й довше.
Що відомо про проблеми із військовою допомогою Україні від США
За інформацією журналістів видання, ця ситуація викликає сумніви у здатності США підтримувати поставки життєво важливих для українських військових озброєнь.
Наразі прихильники продовження військової допомоги Україні у Конгресі ведуть важку боротьбу за схвалення рішення щодо широкого пакета допомоги Україні та Ізраїлю.
Однак його ухвалення також пов’язане із питанням посилення кордону США із Мексикою і відокремлена від обов'язкових законопроектів, які вимагатимуть швидких дій.
Наразі ймовірно найбільш ранньою датою, коли у Конгрессі зможуть розглянути питання подальшої військової допомоги Україні, буде середина грудня. Майже через два місяці після того, як президент Джо Байден вперше запросив 61 мільярд доларів для країни в її війні проти Росії.
Представники Пентагону у розмові із журналістами видання визнали, що в очікуванні схвалення рішення щодо подальшої допомоги Україні останні пакети озброєнь та боєприпасів були значно обмеженими.
Сенатори від обох партій планують найближчими днями працювати над угодою щодо пакету допомоги у поєднанні з прикордонною політикою, за який вони зможуть проголосувати після повернення до Вашингтона зі святкування Дня Подяки пізніше цього місяця.
Нам потрібно змусити себе почати переговори наступного тижня. В українців закінчується паливо, зброя і боєприпаси. Конгрес повинен діяти в ті терміни, які мають значення, – заявив демократ з Делаверу, який має тісні зв'язки з Байденом, Кріс Кунс.
Автори матеріалу підкреслюють, що щироко та потужно анонсована підтримка України починає буксувати через серйозні проблеми.
На думку журналістів, бойові дії зайшли у глухий кут і затягуються вже на третій рік війни.
Наразі кремлівська диктатура робить ставку на те, що переживе діючі політичні сили у США та країнах ЄС.
Що кажуть американські конгресмени
Впливові прихильники України в Конгресі заявили, що вони як і раніше впевнені в більшій допомозі з боку США.
Голова комітету Палати представників у закордонних справах Майкл Маккол заявив, що "немає жодних шансів", що допомога не буде схвалена. "Це занадто важливо".
У Сенаті лідер більшості Чак Шумер пообіцяв демократам, таким як Кунс, що законопроект про Україну буде винесений на голосування після перерви на День Подяки.
Шумер також визнав, що будь-який пакет по Україні включатиме угоду з прикордонної політики.
Віце-голова Комітету з асигнувань Сенату Сьюзен Коллінз заявила пізно в середу, що переговори щодо прикордонної політики за закритими дверима просуваються, і вона розраховує на угоду наступного тижня.
Якщо ми не надамо додаткову допомогу Україні до кінця року, це буде помилкою історичного масштабу, – зазначає керівник комітету з розвідки у Сенаті Марк Ворнер.