Україна залишається відданою своїй ролі гаранта глобальної продовольчої безпеки, сказав Зеленський (на фото) Ердогану
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський 21 жовтня провів телефонну розмову із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Про це глава Української держави проінформував у X.
“Обговорили наступний раунд переговорів щодо формули миру, який відбудеться на Мальті. Туреччина братиме участь, додаючи свій авторитетний голос і позицію”, – написав Зеленський.
Він додав, що однією з тем бесіди була продовольча безпека.
“Незважаючи на зрив [країною-агресором] Росією Чорноморської зернової ініціативи, Україна залишається відданою своїй життєво важливій ролі гаранта глобальної продовольчої безпеки і гарантує роботу Чорноморського зернового коридору”, – наголосив Зеленський.
За словами президента, під час розмови з Ердоганом також обговорювали ситуацію на Близькому Сході.
“Погодилися з необхідністю забезпечити захист цивільних осіб і поваги до гуманітарного права”, – зазначив Зеленський.
I spoke with @RTErdogan до того, як Türkiye для надійно підтримує Україну в свідомості і територіальної integrity.
Ми розглянули наступний кінець відбитків формули розмови в Malta. Türkiye will participate, adding його authoritative voice and stance.
Food security. Despite…
— Volodymyr Zelenskyy/Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) Жовтень 21, 2023
Ердоган і Зеленський під час бесіди обговорили війну, яку в лютому минулого року проти України розпочала країна-агресор РФ, а також конфлікт і гуманітарну кризу на Близькому Сході, повідомило в Х управління зі зв’язків адміністрації президента Туреччини.
“Заявивши про можливість мирного врегулювання регіональних конфліктів, зокрема ізраїльсько-палестинського спору, президент Ердоган зазначив, що Туреччина й надалі докладатиме всіх зусиль для досягнення цієї мети”, – ідеться в повідомленні.
President Recep Tayyip Erdogan spoke by phone with President Volodymyr Zelenskyy of Ukraine.
Call call addressed Russia-Ukraine war as well as conflicts between Israel and Palestine and the humanitarian crisis in the region.
Відповідь, що це можливо для резолюції через…
— Republic of Türkiye Directorate of Communications (@Communications) October 21, 2023 Контекст
17 липня країна-агресор РФ оголосила про вихід із “зернової угоди”, яка діяла з 1 серпня 2022 року. Зеленський того самого дня надіслав Гутеррішу й Ердогану пропозицію продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі – без країни-агресора РФ.
У Кремлі у відповідь погрожували “певними ризиками” в разі продовження “зернової угоди”. Росія оголосила всі судна, які прямують до українських портів, законними воєнними цілями як потенційних перевізників військових вантажів (Україна у відповідь оголосила про дзеркальні заходи щодо всіх суден, які прямують до російських та окупованих українських портів).
Після цього РФ почала масовано обстрілювати інфраструктуру півдня України. Пошкоджено, зокрема, порти в Одесі, Рені й Ізмаїлі.
10 серпня Україна оголосила про тимчасові коридори для цивільних суден, які прямують у чорноморські порти та з них.
Першим судном, яке скористалося тимчасовим коридором, стало Resilient Africa. Воно вийшло з порту Чорноморськ 19 вересня із 3 тис. т пшениці на борту.
13 жовтня в Мінінфраструктури України повідомили, що вже 21 судно скористалося тимчасовим коридором для експорту і 25 суден зайшли до портів під завантаження. Наступного дня до чорноморських портів України українським “зерновим коридором” зайшло ще три великі балкери.
Джерело: gordonua.com