За поточними результатами перевірок територіальних центрів комплектування (ТЦК, колишні військкомати) й соціальної підтримки можна говорити про виявлення ознак незаконного збагачення кількох осіб. Про це сказав заступник міністра оборони Олександр Павлюк 31 липня в ефірі телемарафону, який транслював канал “Рада”.
Він наголосив, що з початку перевірок минув місяць і поки можна зробити лише попередні висновки.
“11 чоловік мають певні ознаки незаконного збагачення, але це попередньо. Це потрібно дуже обережно, тому що це все можна буде озвучити після того, як буде детальна проведена перевірка, і тоді вже буде видно, так чи ні”, – сказав Павлюк.
Наразі правоохоронці й далі працюють, і остаточні результати прогнозують за місяць, два, а можливо, три, зазначив заступник міністра.
“Ми не можемо допустити порушення законодавства, не можемо безпідставно звинуватити людей у тому, що вони не здійснювали”, – сказав Павлюк.
За його словами, роботу можна розділити на два блоки і один із них – це робота правоохоронних органів, які безпосередньо займаються моніторингом способу життя працівників колишніх військкоматів, сказав Павлюк. Другий блок – це комісія Міністерства оборони, яка вивчає саму систему і проблематику комплектування.
Контекст:
На тлі скандалу з колишнім одеським військкомом Євгеном Борисовим (його зараз заарештовано за підозрою в корупції) президент України Володимир Зеленський доручив перевірити військкомів у всіх регіонах України, “щоб вони не ганьбили нашу державу та пам’ять героїв, які гинуть на фронті”. Масові перевірки почали Національне агентство з питань запобігання корупції, ДБР, СБУ, Нацполіція.
27 липня Зеленський поінформував, що перевірка наразі на завершальному етапі. За його словами, 11 областей уже “на особливому контролі” щодо цього питання.
ДБР розслідує понад 100 кримінальних проваджень про зловживання у військкоматах, повідомили 21 липня в бюро.
Марія НІКОЛАЄНКО
журналістка
Джерело: gordonua.com