“Путіну потрібно виграти час”. Ексочільник ГУР Кондратюк пояснив, чому Пригожин залишається живим після заколоту

Якби вдався заколот Євгена Пригожина, ватажка визнаної міжнародною злочинною організацією ПВК “Вагнер”, у країні-агресорі РФ змінилася б політична ситуація. Про це ексначальник Головного управління розвідки Міноборони України Валерій Кондратюк заявив “Українській правді” в інтерв’ю, опублікованому 19 липня.

“Нам трішки не пощастило. Буквально залишалося кілька сотень кілометрів до того, як могла змінитися геополітична ситуація в самій Росії. Беззаперечно, для нас було важливо, якби тоді Путін перекидав війська на захист Москви. Цього не сталося”, – сказав він.

Ексглава ГУР вважає, що “в зеків дуже гарна чуйка і вона Пригожина підвела”.

Однією з імовірних причин припинення заколоту Кондратюк назвав переказ Пригожину великої суми грошей.

“В основі заколоту було не лише те, що був конфлікт із міністром оборони [Росії Сергієм] Шойгу, але й заборгованість міністерства оборони Росії за надані послуги ПВК “Вагнер”. Це була серйозна сума, десь $4 млрд. І навіть, знаєте, кажуть, що цю фразу Пригожина – “Де снаряди?” – насправді розшифровували: “Де гроші?” – пояснив він.

Також ексглава ГУР відповів на запитання журналіста, чому, на його думку, Пригожин досі живий.

“Тому що це закінчилося б подальшим розколом і в оборонному секторі, і в силовому секторі для Путіна. Боячись покарання, люди можуть діяти більш рішуче, ніж вони були готові на початку. Тобто Путін зараз не міцний, йому треба виграти час, щоб оговтатися”, – зазначив Кондратюк.

Контекст:

23–24 червня у РФ Пригожин влаштував заколот. Увечері 23 червня він звинуватив військових країни-окупанта РФ у завданні удару по тиловому табору найманців ПВК “Вагнер” за командою, яка надійшла від начальника Генштабу Валерія Герасимова після наради із Шойгу. Міноборони Росії назвало заяву Пригожина “інформаційною провокацією”.

Уранці 24 червня Пригожин заявив про захоплення військових об’єктів Ростова-на-Дону й намір іти на Москву, але вже ввечері він сказав, що передумав, і розвернув колони “у зворотному напрямку”. Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, заявив, що це він вів переговори із Пригожиним і переконав його зупинити рух вагнерівців. У Кремлі повідомили, що за підсумками переговорів Пригожин “піде в Білорусь”.

26 червня пресслужба Пригожина опублікувала аудіозвернення, у якому він заявив, що він не мав мети скидати владу у РФ. Того самого дня президент країни-агресора Росії Володимир Путін виступив із терміновим зверненням, у якому назвав учасників заколоту “зрадниками”, котрі зробили помилку. Він закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе піти в Білорусь, заявив він.

27 червня ФСБ оголосила про закриття справи про заколот, а міноборони РФ повідомило, що важку техніку ПВК передадуть російській армії. Того самого дня Лукашенко розповів, що Пригожин уже на території Білорусі. 6 липня білоруський політик уточнив, що Пригожина й ПВК “Вагнер” у Білорусі немає. У ЗМІ з’явилася інформація, що Пригожин після заколоту був у Росії.

10 липня західні ЗМІ повідомили, що Пригожин зустрічався в Москві з Путіним уже після влаштованого заколоту. Цю інформацію підтвердив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, який 29 червня (у день зустрічі глави Кремля із засновником ПВК “Вагнер”, факт якої сам Пєсков і озвучив) заявляв, що нібито нічого не знає про місцеперебування Пригожина.

Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *