“Не можна поставити сарайчик, назвати укриттям”. Кличко пояснив, чому не встановлює укриттів на зупинках транспорту

У Києві на зупинках громадського транспорту не встановлюють бетонних укриттів, тому що на них в Україні немає державних будівельних норм (ДБН). Про це мер столиці Віталій Кличко заявив LB.ua в інтерв’ю, опублікованому 14 липня.

“ДБН немає. Навіть тимчасове укриття, яке ми зараз готові закупити, бетонне укриття, яке вже поставили, повинно мати чітко визначені міністерствами ДБН. Щоб, не дай боже, якщо воно не витримало удару, не було питань: а чому ви встановили укриття, яке насправді не захистило людей?” – сказав Кличко.

Журналістка нагадала, що укриття на зупинках громадського транспорту вже є в Харкові, і запитала, чи означає це, що мер Харкова Ігор Терехов ставить їх “на свій ризик”.

“На сьогодні ми звернулися і чекаємо, щоб нам погодили ДБН, щоб ці укриття відповідали стандартам. Не можна поставити сарайчик, назвати укриттям. Потім люди, не дай боже, загинуть і будуть питання: “Чому?” – відповів мер Києва.

Журналістка запитала, чому “Терехов ставить”, а Кличко – ні.

“Просто поставити для того, щоб галочку зробити, чи поставити для того, щоб людей захистити?.. Ми працюємо для того, щоб ті укриття, які сьогодні є в Києві, привести до нормального стану. А потім уже можемо говорити. Ми готові закупити ці укриття, 200–300 штук, виділили на це гроші, але чекаємо чітких роз’яснень і норм, чи можемо ми ці укриття ставити, будуть вони захищати людей чи ні. Якщо вони не будуть захищати, навіщо ми поставимо?” – пояснив Кличко.

За його словами, “якщо в укриття влучить чи поряд буде вибух і це укриття не врятує людей, постає питання, чому це укриття було встановлено, людей ввели в оману, тому що воно не відповідає стандартам”.

Контекст:

В Україні почали масово перевіряти укриття після того, як у ніч на 1 червня 2023 року внаслідок ракетної атаки біля поліклініки в Деснянському районі Києва загинуло троє людей (серед них дев’ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття, але не змогли у нього потрапити.

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи трагедію, заявив, що “відповідати будуть усі, може бути “нокаут”.

Поліція почала розслідування через зачинене сховище. Затримали охоронця поліклініки і трьох посадовців поліклініки та райдержадміністрації. 2 червня їх повідомили про підозру: посадовців – у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки, охоронця – у залишенні в небезпеці, що спричинило смерть. Пізніше про підозру у службовій недбалості повідомили також чиновника Київської міськдержадміністрації (КМДА).

Чотирьох голів райадміністрацій Києва звільнили.

3 червня в Києві створили комісію з ревізії бомбосховищ. 12 червня в КМДА повідомили, що в Києві придатними до використання визнали 65% сховищ. Іще 21% можуть бути такими за умови належного облаштування. Такими є остаточні результати 10-денної перевірки всіх столичних укриттів комісією у складі представників ДСНС, поліції, міських і районних служб.

Зеленський 23 червня заявив, що проблеми з укриттями є по всій країні, і “особливо цинічна та ганебна ситуація у тих містах, які мають значний фінансовий ресурс”. Президент заявив, що будуть кадрові рішення.

Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *