“Уся їжа має бути термічно обробленою, жодних сирих яєць і вилову напівдохлої риби!” Голубовська дала поради, як уберегтися від інфекцій жителям регіонів, які постраждали від підриву Каховської ГЕС

Через затоплення південних регіонів України після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС потрібно дотримуватися певних правил, щоб не заразитися небезпечними інфекціями. Про це розповіла в інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман українська лікарка-інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка Ольга Голубовська.

“Водний шлях передавання – він наймасштабніший, він найлегший і найголовніший у цій ситуації. Звісно, якщо є можливість термічно обробляти, усю їжу треба термічно обробити. Усю їжу. Жодних яєць сирих, жодних… Жодних виловів риби, ось цієї напівдохлої, дохлої риби. Треба розуміти, що людина сама вирішує свою долю. Ну, в людини має бути якась громадянська позиція, вона має розуміти, що вона може бути джерелом інфекції для всіх інших. Якщо цих багато джерел інфекції – тоді ще важче локалізувати цей процес”, – сказала вона.

Голубовська зазначила, що категорично не можна вживати рибу з водойм, які постраждали від затоплення.

“У нас люди – я просто шокована. Я коли бачу це узбережжя Одеси, і мені телефонують одесити й кажуть: “Ви не уявляєте: у нас купаються люди”. Розумієте? Ідуть і купаються в цьому всьому. Тому ось цю рибу – її не можна… По-перше, у рибі може бути дуже багато різних токсичних речовин… Навіть не бактеріальних інфекцій, а токсичних речовин. Особливо якщо її трохи присолив, цю рибку – і з’їв – цього не можна робити, бо, звісно ж, ботулізм. Ми боїмося, що будуть спалахи ботулізму”, – сказала вона.

На думку лікарки, у країні потрібна інформаційна кампанія. Вона зазначила, що якщо у людей не буде чого їсти, то вони будуть їсти те, що в них є під рукою, зокрема й заражену рибу.

Лихоманка Західного Нілу – одне із захворювань, спалахи яких можуть виникнути через підрив Каховської ГЕС. Цю хворобу складно діагностувати, але вона трапляється на нашій території – Голубовська. Читайте повний текст інтерв’ю

ВІДЕО Відео: Алеся Бацман / YouTube Контекст:

6 червня війська РФ уночі підірвали Каховську ГЕС. В “Укргідроенерго” заявили, що станцію відновити неможливо. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків.

У Херсонській області було оголошено евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалено, заявляв президент України Володимир Зеленський.

За даними МВС станом на 19 червня, на підконтрольній Україні території загинуло 18 осіб, із них 14 – від затоплення, ще 31 вважають зниклим безвісти.

Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росіянами Каховської гідроелектростанції вже становить понад €1,5 млрд, заявляли у Херсонській ОВА 12 червня.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначав, що на затоплених після підриву Каховської ГЕС територіях щонайменше три місяці не можна буде користуватися місцевою водою. Також він повідомив, що воду у Дніпрі нижче за підірвану Каховську ГЕС забруднено в тисячі разів більше за норму.

На затоплених та постраждалих через руйнування Каховської ГЕС територіях 700 тис. українців втратили доступ до питної води, зазначав 10 червня заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Мартін Гріффітс.

За прогнозом “Укргідроенерго”, після підриву Каховської ГЕС у тимчасово окупований Крим вода не надходитиме щонайменше рік. Також проблеми з водопостачанням та меліорацією очікують у чотирьох областях України – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській.

Олеся БАЦМАН
головна редакторка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *